تبلیغات
“دنا” سومین خودرو با برند ملی - بازار خودرو كشور درحالی نیمه بهمن ماه 1388 را پشت سر می‌گذارد كه همچنان تقاضا برای خرید خودرو روندی غیرصعودی داشته و بازار در رکورد نسبی به سر می‌برد.
“دنا” سومین خودرو با برند ملی
عکس داغ داغ رو از اینجا بگیرید..........
با سلام خدمت همه بازدیکنندگان محترم متاسفانه به دلیل مشغله های اینجانب یه چند ماهی وبلاگ خوابیده بود به طوری که بازدید روزانه به زیر 100 نفر رسید. خوشتبختانه تونستم با برنامه ریزی که انجام دادم یه وقت کوچکی برای آپدیت کردن این وبلاگ پیدا کنم و امیدوارم بتونم در خدمت شما دوستداران ماشین باشم و این فرصت رو غنیمت میدونم و تعدادی از کارهای انجام شده و همچنین برنامه هایی که در آینده انجام خواهد شد رو خدمتتون ارائه میدم: کارهای انجام شده: 1-تغییر فالب جهت جلوگیری از یکنواختی و همچنین بهینه شده با اینترنت های کم سرعت 2-اضافه شدن بخش تبلیغات و فروشگاه به سایت (فروشگاه اختصاصی سایت نیست) 3-پاسخگویی به نظرات دوستان 4-ارسال لینک وبلاگ به سایر وبلاگ ها جهت همکاری بیشتر و بالا رفتم بازدید روزانه 5-بهینه سازی وبلاگ برای هر چه بهتر دیده شدن در موتورهای جستجوگر 6-...... برنامه های آینده: 1-اضافه شدن فروشگاه اختصاصی وبلاگ 2-تبدیل وبلاگ به سایت با همکاری شما دوستان و سروران گرامی 3-طراحی اختصاصی قالب سایت یا وبلاگ لطفا در نظرسنجی های سایت شرکت کنید. از اینکه ما را همراهی میکنید سپاسگذارم و امیدوارم با کمک شما دوستان بتونیم به اهداف این وبلاگ دست پیدا کنیم.


نزدیك به پنج ماه است كه ركود شدیدی بر بازار خودر كشور سایه افكنده و فعالان بازار به شدت نگران ادامه این وضعیت هستند. پیشتر ابراز امیدواری شده بود كه با اتمام فصل پاییز و آغاز فصل زمستان، بازار خودرو تا حدودی از ركود خارج شود كه البته این پیش‌بینی هرگز محقق نشد.
البته در این بین برخی کارشناسان اعتقاد دارند که با نزدیک شدن شب عید، بازار خودرو نیز تا حدودی رونق خواهد گرفت. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این پیش‌بینی به حقیقت خواهد پیوست یا خیر. نكته جالب اینجاست كه با وجود شرایط حاكم بر بازار و كاهش شدید تقاضای خرید، قیمت خودروها تغییر و تحول چندانی را تجربه نكرده و حتی نرخ برخی از مدل‌ها افزایش هم یافته است.
كارشناسان اعتقاد دارند تا زمانی كه انحصار بازار داخلی خودرو همچنان باقی بماند و تعرفه واردات خودرو به كشور نیز كاهش پیدا نكند، قیمت خودرو در بازار به‌طور اصولی كاهش نخواهد یافت.
در هفته‌ای كه گذشت، قیمت پژو 405 دوگانه‌سوز روی نرخ 14‌ میلیون و 700 هزار تومان ثابت ماند و مدل بنزین‌سوز آن نیز با قیمتی معادل 13 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش شد.
آمار نشان می‌دهد كه تولید این خودرو در شركت ایران خودرو طی 10 ماهه سال جاری حدود 46 درصد افزایش یافته است.
همچنین پژو پارس دوگانه‌سوز با قیمت 18‌ میلیون و 100 هزار تومان خرید و فروش شد، درحالی كه مدل بنزین‌سوز آن 17‌ میلیون و 200‌ هزار تومان به فروش رفت.
تولید این خودرو نیز در 10 ماهه امسال حدود 39 درصد رشد را نشان می‌دهد.
پژو روآ نیز با قیمت حدود هشت میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش شد. مدل دوگانه‌سوز این خودرو با قیمتی معادل هشت میلیون و 700 هزار تومان فروخته می‌شود.
برخلاف دو خودرو قبلی تولید پژو روآ در 10 ماهه امسال نزدیك به 40 درصد افت پیدا كرده است.
در خانواده سمند طی هفته‌ای كه گذشت هیچ تغییر قیمتی خاصی رخ نداد. سمند معمولی دوگانه‌سوز 14 میلیون و 500‌ هزار تومان و نوع ال‌.ایكس دوگانه‌سوز آن نیز با قیمت 16‌ میلیون و 100 هزار تومان خرید و فروش شد. سمند معمولی بنزین‌سوز با قیمت 13‌ میلیون و 500 هزار تومان به فروش رسید. همچنین سمند ال.‌ایكس بنزین‌سوز 15‌ میلیون تومان خرید و فروش شد. سورن نیز 16‌ میلیون و 700‌ هزار تومان به فروش رسید.
آمار نشان می‌دهد كه تولید 10 ماهه انواع سمند حدود 26 درصد افزایش یافته است.
قیمت پژو206 تیپ2 نیز در هفته‌ای كه گذشت، حدود 13 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش شد كه این قیمت افت حدودا 200 هزار تومانی را نسبت به قیمت هفته‌های گذشته نشان می‌دهد.
این در حالیست كه مدل‌ پژو206 صندوق‌دار V9 با قیمت 19 میلیون و 500‌ هزار تومان به فروش رسید. مدل V8 نیز با قیمتی معادل 16 میلیون و 500 هزار تومان به فروش رفت. مدل V20 هم حدود 14میلیون تومان خرید و فروش شد.
همچنین تولید 10 ماهه انواع پژو 206 تا پایان دی ماه امسال افزایش 34 درصدی را نشان می‌دهد.
پراید در هفته‌ای كه گذشت نوسان قیمتی فاحشی را تجربه نكرد؛ به طوری كه مدل دوگانه‌سوز این خودرو هشت میلیون و 800 هزار تومان قیمت داشت و مدل بنزین‌سوز آن نیز هفت‌ میلیون و 750‌ هزار تومان خرید و فروش شد.
همچنین سایپا 141 با قیمتی معادل هفت میلیون و 950 هزار تومان و سایپا 132 نیز با همین قیمت خرید و فروش شد.
قیمت ریو نیز روی 13‌ میلیون و 600 هزار تومان ثابت ماند. زانتیا نیز طی هفته گذشته 27 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش شد كه نوسان خاصی را نشان نمی‌دهد.
در شركت سایپا تولید ریو در 10 ماهه امسال حدود 21 درصد كاهش یافته، اما تولید زانتیا و انواع پراید به ترتیب 35 و 4 درصد افزایش را تجربه كرده است.
ضمن این‌كه تولید انواع پراید شركت پارس خودرو نیز در مدت زمان یادشده حدود 20 درصد رشد داشته است.
اما در هفته‌ای كه گذشت، قیمت مدل‌های E1 و E2 تندر90 دستخوش تغییرات چندانی نشد و این دو مدل خودرو به ترتیب 12 میلیون و 600 و 15 میلیون تومان خرید و فروش شدند. این در شرایطی است كه قیمت تندر90 در مدل E0 روی رقم 11 میلیون و 400 هزار تومان باقی ماند.
در مورد تولید تندر در دو كارخانه ایران خودرو و پارس خودرو نیز باید بگوییم كه تولید در 10 ماهه امسال در كارخانه اول حدود 77 درصد كاهش یافته، اما در همین مدت تولید در كارخانه دوم تنها دو درصد افت را تجربه كرده است.


طبقه بندی: قیمت اتومبیل، 
ارسال توسط نیما
آرشیو مطالب
نظر سنجی
قالب جدید چطوره؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
blogskin

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی