تبلیغات
“دنا” سومین خودرو با برند ملی - تویوتا ، از آغاز تا حکمرانی بر صنعت خودرو
“دنا” سومین خودرو با برند ملی
عکس داغ داغ رو از اینجا بگیرید..........
با سلام خدمت همه بازدیکنندگان محترم متاسفانه به دلیل مشغله های اینجانب یه چند ماهی وبلاگ خوابیده بود به طوری که بازدید روزانه به زیر 100 نفر رسید. خوشتبختانه تونستم با برنامه ریزی که انجام دادم یه وقت کوچکی برای آپدیت کردن این وبلاگ پیدا کنم و امیدوارم بتونم در خدمت شما دوستداران ماشین باشم و این فرصت رو غنیمت میدونم و تعدادی از کارهای انجام شده و همچنین برنامه هایی که در آینده انجام خواهد شد رو خدمتتون ارائه میدم: کارهای انجام شده: 1-تغییر فالب جهت جلوگیری از یکنواختی و همچنین بهینه شده با اینترنت های کم سرعت 2-اضافه شدن بخش تبلیغات و فروشگاه به سایت (فروشگاه اختصاصی سایت نیست) 3-پاسخگویی به نظرات دوستان 4-ارسال لینک وبلاگ به سایر وبلاگ ها جهت همکاری بیشتر و بالا رفتم بازدید روزانه 5-بهینه سازی وبلاگ برای هر چه بهتر دیده شدن در موتورهای جستجوگر 6-...... برنامه های آینده: 1-اضافه شدن فروشگاه اختصاصی وبلاگ 2-تبدیل وبلاگ به سایت با همکاری شما دوستان و سروران گرامی 3-طراحی اختصاصی قالب سایت یا وبلاگ لطفا در نظرسنجی های سایت شرکت کنید. از اینکه ما را همراهی میکنید سپاسگذارم و امیدوارم با کمک شما دوستان بتونیم به اهداف این وبلاگ دست پیدا کنیم.


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 شهریور 1388
تویوتا را باید بنیانگذار صنعت اتومبیل سازی ژاپن دانست. این خودرو ساز که امروزه گوی سبقت را از جنرال موتورز آمریکا ربوده است و رده نخست تولید کنندگان خودرو را به خود اختصاص داده در سال 1933 از کارخانه نساجی TOYODA AUTOMATIC LOOM متولد شد . این کارخانه،کارخانه ای بود که در شهر تویودا و توسط Sakichi Toyoda بنا نهاده شد تا با استفاده از ابریشمی که در این شهر به وفور یافت میشد به تولید پارچه بپردازد.


تویوتا A1 اولین محصول شرکت تویوتا که پس از پروتوتایپ AA عرضه شد

اما با کاهش تقاضا برای پارچه های ابریشمی آقای تویودا به این فکر افتاد تا با تولید وسایل و ماشین آلات دیگر ، کارخانه خودرا سرپا نگه دارد و بنابر این به پسر خود Kichiro Toyoda سفارش کرد تا در گوشه ای از کارخانه به تولید اولین اتومبیل تویوتا مشغول شود.

بالاخره نخستین نوزاد این کارخانه اتومبیل سازی در سال 1935 با نام A1 متولد شد . اگرچه TOYOTA MOTORS در سال 1937 بعنوان یک خودرو ساز مستقل ثبت شد .


مراسم رونمایی از صدهزارمین خودرو تولیدی تویوتا در سال 1947

نام موسس این کارخانه تویودا بود ولی نام تویوتا برای آن انتخاب شد تا زندگی شخصی آقای تویودا و زندگی کاری وی از هم تفکیک شوند . علاوه بر آن دو دلیل دیگری نیز برای این انتخاب وجود داشت. نخست آنکه چون برای نوشتن کلمه تویوتا در زبان ژاپنی باید هشت بار قلم از کاغذ برداشته میشد و عدد هشت در منطقه خاور دور و ژاپن عدد خوش یمنی است و دلیل دیگر آنکه تلفظ نام تویوتا از تویودا آسان تر است.لوگوی کارخانه تویوتا نیز در نوع خود جالب توجه است . آرم این کارخانه از دو بیضی که درون یک بیضی بزرگتر قرار دارد تشکیل شده است و اگر با دقت بیشتری به آن نگاه کنیم میتوانیم تمامی حروف تشکیل دهنده نام تویوتا را در آن ببینیم ! و اینگونه دنیا تویوتا را شناخت .

اکنون تقویم ،اکتبر سال 1957 را نشان میدهد. شرکت تویوتا نخستین مرکز فروش محصولات خودرا در آمریکا در ایالت کالیفرنیا تاسیس میکند. هیچ کس این اتفاق را حادثه مهم و تاثیر گذاری بر صنعت خودرو سازی آمریکا نمیداند. دیگر خودروسازان آمریکایی نیز بدون هیچگونه ترسی از رقیب تازه نفس اما گمنام خود به کار ادامه میدهند. بازار خودرو آمریکا تحت سیطره دو نام بزرگ این کشور یعنی فورد و جنرال موتور است. تویوتا کار خودرا در آمریکا با مدل کراون آغاز میکند.


اداره مرکزی تویوتا در ژاپن که در سال 1961 تاسیس شد

پروژه کراون شکست میخورد و میزان فروش تویوتا تا 7 سال بعد از حضور خود در آمریکا رقمی کمتر از 1000 دستگاه را نشان میدهد. اما تویوتا عقب نشینی نکرده و به دنبال راهکار هایی برای دستیابی به بخش وسیعتری از بازار خودرو آمریکاست. هفت سال پس از ورود نخستین تویوتا به خاک آمریکا ، تویوتا مدل کرونا را به آمریکا می آورد. کرونا با قیمت 1760 دلاری خود نشان میدهد که توانایی کسب سهم قابل قبولی از بازار و البته نام و نشان خوب و جایگاهی مناسب برای تویوتا را دارد. پس از عرضه کرونا در آمریکا شرکت تویوتا دو سال زمان میخواست که میزان فروش خود را به رقم 30 هزار دستگاه در سال برساند . سال 1967 ؛ 31 هزار دستگاه تویوتا در آمریکا فروخته میشود. دو سال بعد این میزان فروش چهار و نیم برابر شده و در سال 1969 فروش تویوتا به 130 هزار دستگاه میرسید .


ساختمان مرکزی تویوتا

شاید بهتر است این میزان فروش را یک پرش به جلو بنامیم تا یک گام به جلو ! وارد دهه هفتاد میلادی میشویم . تویوتا همچنان با سرعت فوق العاده ای در حال نفوذ به بازار های آمریکایی است به طوری که در سال 1972 یعنی تنها 15 سال پس از حضور در امریکا به تعداد غیر قابل پیش بینی 311 هزار دستگاه تویوتا فروخته میشود.

مسئولین تویوتا با تیزهوشی خاصی از هر فرصتی نهایت بهره را میبرند. شاید بهترین فرصت پیش آمده برای تویوتا بحران نفتی سال های ابتدایی دهه هفتاد بود که تویوتا از این اتفاق نهایت بهره را برده و گام دیگری را برای فروش بیشتر در بازار آشفته آمریکا برمیدارد.

و بدین ترتیب پس از ورود به آمریکا چند سالی طول نمیکشد که موقعیت تویوتا به جایی میرسد که مسئولین تویوتادر سال 1980 تصمیم به تاسیس سایت تولیدی خود در خاک آمریکا میکنند و امروز تویوتا در حال فتح قله های موفقیت یکی پس از دیگری است .


اولین خودرو کوچک تویوتا با نام SA که در سال 1947 طراحی و عرضه شد


برچسب ها: تویوتا،
ارسال توسط نیما
آرشیو مطالب
نظر سنجی
قالب جدید چطوره؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
blogskin

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی